
НМТ 2025: формат і структура тесту, графік проведення, мінімальні бали
Опубліковано 04 лютого 2025
Випускники 2025 року для вступу у вищі навчальні заклади, складатимуть національний мультипредметний тест формату попереднього року.
Які предмети потрібно складати на НМТ 2025?
Кількість предметів для складання збільшувати не збираються, зважаючи на обставини воєнного стану. НМТ 2025 року включатиме чотири предмети, із яких три — обов’язкові і один на вибір. До переліку обов’язкових належать:
- Математика
- Українська мова
- Історія України.
На вибір випускниками пропонуватимуться наступні дисципліни:
- Географія;
- Українська література;
- Біологія;
- Фізика;
- Хімія;
- Іноземна мова: англійська, німецька, французька, іспанська.
Формат НМТ та структура тесту
Тестування з 4 предметів відбуватиметься в один день, на кожен предмет відводитиметься по 60 хвилин: перший блок – математика і українська мова, 20 хвилин перерви, другий блок – історія та предмет на вибір.
Щодо структури НМТ у 2025 році за словами очільниці Українського центру оцінювання якості освіти Тетяни Вакуленко: тестові завдання не вимагатимуть відповідей відкритого типу; випускники не писатимуть розгорнутих відповідей чи висловлювати особисті думки у завданнях із української мови та іноземної; не надаватимуть поетапного розв’язання задач чи завдань із математики; усі завдання ґрунтуватимуться на чинних програмах ЗНО.
Тест з математики міститиме 22 завдання (з вибором однієї відповіді, логічні пари та завдання з написанням короткої відповіді (задачі)), правильно виконавши які, можна отримати 32 бали.
Тестування з української мови міститиме 30 завдань (завдання з вибором правильної відповіді та завдання на логічні пари), за правильне виконання яких можна отримати максимум 45 балів.
Тест з історії України міститиме 30 завдань (завдання з вибором однієї правильної відповіді, логічні пари, встановлення послідовності та завдання на вибір трьох правильних відповідей), за правильне виконання яких можна отримати максимум 54 бали.
Графік проведення НМТ 2025 та коли потрібно реєструватися?
Реєстрації для участі в основних сесіях НМТ триватиме з 6 березня до 3 квітня включно, на додаткову сесію 9–14 травня
З 4 травня для зареєстрованих учасників основних сесій з’явиться можливість завантажити у персональному кабінеті запрошення з датою, місцем та часом проведення тестування.
НМТ 2025 відбуватиметься протягом 14 травня – 25 червня (основна сесія); 14 - 25 липня (додаткова сесія)
Результати тесту основних сесій за шкалою 100–200 балів буде надано в персональних кабінетах учасників до 4 липня, результати додаткових сесій – до 30 липня.
Які мінімальні прохідні бали з усіх предметів на НМТ 2025?
Для складання НМТ ув2025 році учасникам достатньо буде отримати мінімум 100 балів з кожного предмету (після переведення балів), тобто набрати мінімум балів:
- математика – 5 балів
- українська мова – 7 балів
- історія України – 8 балів
- іноземна мова – 5 б.
- географія – 7 б.
- фізика – 5 б.
- хімія – 6 б.
- українська література – 7 б.
- біологія – 7 б.
Якщо хоча б з одного предмету учасник не подолає пороговий бал, не матиме права брати участь у вступній кампанії у вузи в цьому році.
Щоб мати право претендувати на бюджетні місця чи на грант, потрібно мати середній бал з 4 предметів від 130, або від 150 балів і вище.
Які сертифікати НМТ дійсні для вступу в 2025 році?
При вступі у вищі навчальні заклади в 2025 році, крім результатів НМТ 2025, братимуться до уваги результати тестів за попередні чотири роки, тобто 2022-2025 років.
Чи буде проводитись пробне НМТ в 2025 році?
В 2025 році, як і в попередні роки, не передбачено проведення пробного НМТ для учасників. УЦОЯО надав демонстраційні варіанти тестів з усіх предметів. Проте пробні імітації НМТ проводять деякі курси підготовки до ЗНО/НМТ, як от курси Result ЗНО, зареєструватися на безкоштовне пробне НМТ від Result ЗНО можна на сайті курсів. Також в блозі курсів Result ЗНО можна знайти поради та корисні матеріали щодо ефективної підготовки до тестування.
Для підготовки до мультипредметного тесту слід використовувати тренувальні тести та завдання, що були представлені на минулорічних тестувань. Готуватися можна самостійно, з репетитором або на курсах з підготовки до НМТ/ЗНО.